Duše ateliéru


Po dvanácti letech práce v byznysu jsem se vrátila k tomu, co mě těší už od dětství a čemu jsem věnovala i svoje vysokoškolské studium: Umění.

Jmenuji se Agáta Rut a rozhodla jsem se následovat volání svobodného ducha a vydat se nejistou, no krásnou cestou umělkyně.
Od roku 2014 jsem absolvovala několik kurzů figurální kresby, portrétu, abstrakce a ilustrace, abych zjistila, jestli „to“ tam ještě je. Konečně jsem poznala, co je to „to“ flow, radost a naplnění z toho, co děláte.
A díky vystoupení z komfortní zóny, víře v sebe sama a podpoře mojí rodiny a přátel vám dnes mohu nabídnout práci mého ateliéru

Žiji a sním ve středočeské obci Březová-Oleško, kde pod názvem Ateliér V Borku i tvořím. Věnuji se jak prodeji autorských obrazů a reprodukcí z vlastní „volné tvorby“, tak i zakázkové malbě. V mém portfoliu najdete realistické a snové portréty, obrazy zvířat – zejména ptáků, občas se objeví i abstrakce.

Umělecká tvorba, kterou zde můžete vidět, zrcadlí moje vlastní vnitřní světy. Chci se dotýkat nekonečnosti lidské duše, obracím se k pokoře a odevzdanosti jako k hlavním atributům ukazujícím cestu ke štěstí a věčnosti. 

Vysokoškolské studium:

Prešovská Univerzita v Prešove: Dějiny umění, estetika a pedagogika

Výstavy:

2024:

Předaukční společná výstava Galerie u Betlémské kaple (Praha)

2023:

Samostatná výstava Kavárna a galerie U Zlatého korálku (Jílové u Prahy)

Samostatná výstava Činoherní Kavárna (Praha)

Samostatná výstava Café U nás (Radotín)

Předaukční společná výstava Galerie u Betlémské kaple (Praha)

2022:

Letní společná výstava v Café galerie Zelený Dům